Aktualności

Wyniki rekrutacji Queen Hedvig Scholarship 2024

Opublikowano

9.7.2024

11:48

Wyniki rekrutacji Queen Hedvig Scholarship 2024

Szanowni Państwo,

z radością informujemy, że zakończyliśmy głosowanie na stypendium Queen Hedvig Scholarship 2024. Łącznie oddano rekordową liczbę  głosów 59111 , z czego aż 4199 głosów zdobył jeden z kandydatów.

Rada Stypendialna jest niezwykle dumna z wysokiego poziomu uczestników konkursu. Udział w drugim etapie to ogromne osiągnięcie, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że QHS przyciąga uczniów z elitarnych szkół, a w pierwszym etapie udział wzięło kilkuset uczniów.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, ich rodzicom oraz nauczycielom, którzy bez wątpienia przyczynili się do tych sukcesów. Gratulacje kierujemy również do dyrekcji szkół, których uczniowie awansowali do kolejnych etapów konkursu. Niestety, nie możemy przyznać stypendiów wszystkim uczestnikom. Mamy jednak nadzieję, że osoby, które nie znalazły się w gronie laureatów, wezmą udział w kolejnych edycjach konkursu.

Na podstawie punktów przyznanych przez Komisję Konkursową w drugim etapie oraz wyników głosowania na stronie queenhedvigscholarship.eu, Rada Stypendialna przygotowała listę 30 stypendystów oraz listę rezerwową, która zgodnie z Regulaminem składa się z 10 uczniów.

Ocena końcowa kandydatów do Stypendium składa się z punktów przyznanych przez Komisję Konkursową (waga 75%) oraz z głosów oddanych na stronie Queen Hedvig Scholarship (waga 25%). Na liczbę punktów przyznanych przez Komisję Konkursową złożyła się suma ocen trzech Członków Komisji. Punkty w głosowaniu internetowym przyznano według zasady: zwycięzca głosowania otrzymał 100% możliwych punktów za ten etap, a każdy kolejny uczeń proporcjonalnie mniej, w zależności od liczby zdobytych głosów.

Zgodnie z Regulaminem, każda szkoła biorąca udział w QHS ma zapewnione miejsce dla przynajmniej jednego ucznia. W związku z tym na liście rezerwowej znajduje się 10 uczestników, którzy w niektórych przypadkach zdobyli więcej punktów niż uczniowie zakwalifikowani do wyjazdu. Uczniowie z listy rezerwowej będą mogli wziąć udział w wyjeździe w przypadku rezygnacji osób już zakwalifikowanych.

Jesteśmy pod wrażeniem wysokiego poziomu nauczycieli, którzy przystąpili do konkursu Queen Hedvig Scholarship 2024. To prawdziwi pasjonaci nauki, dzielący się swoją wiedzą i entuzjazmem z uczniami.  Do wyjazdu zakwalifikowaliśmy 2 nauczycieli.

Gratulujemy wszystkim wyróżnionym i dziękujemy za zaangażowanie!

 

Lista laureatów Queen Hedvig Scholarship 2024 :

Lista rezerwowa Queen Hedvig Scholarship 2024

Lista Laureatów na Opiekuna Queen Hedvig Scholarship 2024

W nadchodzącym tygodniu będziemy zbierać od laureatów Queen Hedvig Scholarship potwierdzenia gotowości do udziału w wyjeździe oraz akceptacje Regulaminu wyjazdu. W przypadku braku zgody laureata na Regulamin wyjazdu miejsce przypadnie osobie z listy rezerwowej znajdującej się na najwyższej pozycji.

Przyznanie Queen Hedvig Scholarship oznacza m. in. pokrycie przez Organizatorów kosztów wyjazdu do Doliny Krzemowej w dniach 21-29 września 2024 , w tym:

  • kosztów przelotu Warszawa – San Francisco– Warszawa;
  • kosztów transportu w USA;
  • kosztów noclegów;
  • kosztów wyżywienia;
  • kosztów ubezpieczenia;
  • kosztów biletów do muzeów, parków itp.

Zgodnie z Regulaminem Rada Stypendialna ma prawo wskazać dodatkowo  do 7 osób biorących udział w wyjeździe, jednak osobom tym nie przysługuje tytuł laureata Queen Hedvig Scholarship ani stypendium, a zatem same pokryją koszty wyjazdu. Organizatorzy stypendium również nie mogą skorzystać ze Stypendium i sami pokryją koszty swojego wyjazdu.