Ogłoszenie

Wyniki rekrutacji Queen Hedvig Scholarship 2022

Opublikowano

27.7.2022

8:52

Szanowni Państwo,

ostatni etap rekrutacji kandydatów do stypendium Queen Hedvig Scholarship do Doliny Krzemowej dobiegł końca. W jego trakcie oddano 31 347 głosów na kandydatów.

Na podstawie punktów przyznanych przez Komisję Konkursową w drugim etapie oraz głosowania na stronie queenhedvigscholarschip.eu Rada Stypendialna przygotowała listę 30 stypendystów oraz listę rezerwową, która zgodnie z Regulaminem składa się z 10 uczniów.

Ocena końcowa kandydatów do Stypendium składa się punktów przyznanych przez Komisję Konkursową (waga 75% całości punktacji) oraz z głosów oddanych na stronie Queen Hedvig Scholarship (waga 25%).

Na liczbę punktów przyznanych przez Komisję Konkursową złożyła się suma punktów przyznanych przez trzech Członków Komisji.

Punkty w głosowaniu internetowym przyznano według następujących zasad - zwycięzca głosowania otrzymał 100% punktów możliwych do zdobycia za ten etap, a każdy uczeń proporcjonalną ich liczbę względem zwycięzcy (np. kandydat z liczbą głosów dwukrotnie mniejszą od wyniku zwycięzcy otrzymał dwa razy mniej punktów).

Członkowie Komisji Konkursowej byli pod wrażeniem niezwykle wysokiego poziomu uczestników II etapu rekrutacji. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom Queen Hedvig Scholarship, ich nauczycielom oraz dyrekcji szkół, które zakwalifikowały się do pierwszego i drugiego etapu konkursu. Przykro nam, że nie jesteśmy w stanie przyznać stypendiów wszystkim uczestnikom. Mamy nadzieję, że osoby, które nie zostały laureatami w tej edycji Queen Hedvig Scholarship wezmą udział w kolejnych edycjach konkursu.

Lista laureatów Queen Hedvig Scholarship

Lp.

Imię i nazwisko

Szkoła

Liczba punktów od Komisji

Liczba otrzymanych głosów

Liczba punktów za głosy

Suma punktów

1

Pawelec Jan 

Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II  w Kleszczowie

27

1953

8,29

35,29

2

Błasiak Wiktoria

IX LO im. K.Hoffmanowej w Warszawie

28,5

1548

6,57

35,07

3

Dąbrowska Karolina

XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie

29

1232

5,23

34,23

4

Piasecki Aleksander

IX LO im. K.Hoffmanowej w Warszawie

24

2277

9,67

33,67

5

Sztuka Jakub 

Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II  w Kleszczowie

27,5

1121

4,76

32,26

6

Multan Maciej

V LO im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Warszawie

29

709

3,01

32,01

7

Kobyłecka Aleksandra

II LO im S. Batorego w Warszawie

26

1178

5,00

31,00

8

Wnęk Natalia

V LO im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Warszawie

29

448

1,90

30,90

9

Kasprzak Łukasz 

Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II  w Kleszczowie

21,5

2088

8,86

30,36

10

Dobosiewicz Jakub

 II Liceum Ogólnokształcące im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu

27

713

3,03

30,03

11

Banel Kinga

LO III  im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu

28

460

1,95

29,95

12

Orzechowska Martyna

IX LO im. K.Hoffmanowej w Warszawie

28,5

307

1,30

29,80

13

Wipler Marta

II LO im S. Batorego w Warszawie

26

698

2,96

28,96

14

Smulska Antonina

V LO im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Warszawie

28

186

0,79

28,79

15

Burnagiel Daniel

I LO im. E.Dembowskiego w Zielonej Górze

27

410

1,74

28,74

16

Bielecka Natalia

II LO im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku

20,5

1917

8,14

28,64

17

Mikołajczak Mateusz

II Liceum Ogólnokształcące im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu

28

138

0,59

28,59

18

Kempczyński Bazyli

VI LO im. JJ. Śniadeckich w Bydgoszczy

27

337

1,43

28,43

19

Pańkowski Stanisław

II LO im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku

27,5

138

0,59

28,09

20

Szymański Tadeusz

VIII LO im. Władysława IV w Warszawie

27

240

1,02

28,02

21

Barjasz Zofia

V LO im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Warszawie

27

237

1,01

28,01

22

Oramus Berenika

II LO im S. Batorego w Warszawie

27,5

117

0,50

28,00

23

Hołdakowska Joanna

XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie

24,5

823

3,49

27,99

24

Górny Kacper

I LO im. E.Dembowskiego w Zielonej Górze

26

411

1,74

27,74

25

Mamcarz Nina

II LO im S. Batorego w Warszawie

25

601

2,55

27,55

26

Popielewska Joanna

VI LO im. JJ. Śniadeckich w Bydgoszczy

26

331

1,41

27,41

27

Rozkosz Wiktoria

XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie

26

266

1,13

27,13

28

Stojak Aleksandra

I LO im. Kazimierza Brodzińskiego w Tarnowie

24

692

2,94

26,94

29

Słabosz Marcel

Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II  w Kleszczowie

24

619

2,63

26,63

30

Zadrąg Małgorzata

V LO im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Warszawie

24

560

2,38

26,38

Lista rezerwowa Queen Hedvig Scholarship

 Lp.

 Imię i nazwisko

 Szkoła

Liczba punktów od Komisji

Liczba otrzymanych głosów

Liczba punktów za głosy

 Suma   punktów

 1

 Wendt Katarzyna

 V LO im. Księcia Józefa Poniatowskiego   w Warszawie

 24,5

 373

 1,58

 26,08

 2

 Jóźwiak Maria

 I LO im. Kazimierza Brodzińskiego w   Tarnowie

 24

 467

 1,98

 25,98

 3

 Cieciura Antoni

 VI LO im. JJ. Śniadeckich w Bydgoszczy

 24

 415

 1,76

 25,76

 4

 Górecki Jakub

 II LO im. Księżnej Anny z Sapiehów   Jabłonowskiej w Białymstoku

 24,5

 203

 0,86

 25,36

 5

 Strójwąs Justyna

 IX LO im. K.Hoffmanowej w Warszawie

 24

 269

 1,14

 25,14

 6

 Szczepanik Gabriela

 XIV LO im. Stanisława Staszica w   Warszawie

 24

 247

 1,05

 25,05

 7

 Sługocka Nina

 I LO im. E.Dembowskiego w Zielonej   Górze

 23

 473

 2,01

 25,01

 8

 Ałaszewski   Aleksander 

 Technikum Nowoczesnych Technologii im.   Jana Pawła II  w Kleszczowie

 22,5

 545

 2,31

 24,81

 9

 Wiłnicki Krzysztof

 VI LO im. JJ. Śniadeckich w Bydgoszczy

 24

 181

 0,77

 24,77

 10

 Trynkus Erwin

 XIV LO im. Stanisława Staszica w   Warszawie

 23

 416

 1,77

 24,77

 

Lista wszystkich uczestników drugiego etapu Queen Hedvig Scholarship

Lp.

Imię i nazwisko

Szkoła

Liczba punktów od Komisji

Liczba otrzymanych głosów

Liczba punktów za głosy

Suma punktów

1

Pawelec Jan 

Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II  w Kleszczowie

27

1953

8,29

35,29

2

Błasiak Wiktoria

IX LO im. K.Hoffmanowej w Warszawie

28,5

1548

6,57

35,07

3

Dąbrowska Karolina

XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie

29

1232

5,23

34,23

4

Piasecki Aleksander

IX LO im. K.Hoffmanowej w Warszawie

24

2277

9,67

33,67

5

Sztuka Jakub 

Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II  w Kleszczowie

27,5

1121

4,76

32,26

6

Multan Maciej

V LO im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Warszawie

29

709

3,01

32,01

7

Kobyłecka Aleksandra

II LO im S. Batorego w Warszawie

26

1178

5,00

31,00

8

Wnęk Natalia

V LO im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Warszawie

29

448

1,90

30,90

9

Kasprzak Łukasz 

Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II  w Kleszczowie

21,5

2088

8,86

30,36

10

Dobosiewicz Jakub

 II Liceum Ogólnokształcące im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu

27

713

3,03

30,03

11

Banel Kinga

LO III  im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu

28

460

1,95

29,95

12

Orzechowska Martyna

IX LO im. K.Hoffmanowej w Warszawie

28,5

307

1,30

29,80

13

Wipler Marta

II LO im S. Batorego w Warszawie

26

698

2,96

28,96

14

Smulska Antonina

V LO im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Warszawie

28

186

0,79

28,79

15

Burnagiel Daniel

I LO im. E.Dembowskiego w Zielonej Górze

27

410

1,74

28,74

16

Bielecka Natalia

II LO im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku

20,5

1917

8,14

28,64

17

Mikołajczak Mateusz

II Liceum Ogólnokształcące im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu

28

138

0,59

28,59

18

Kempczyński Bazyli

VI LO im. JJ. Śniadeckich w Bydgoszczy

27

337

1,43

28,43

19

Pańkowski Stanisław

II LO im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku

27,5

138

0,59

28,09

20

Szymański Tadeusz

VIII LO im. Władysława IV w Warszawie

27

240

1,02

28,02

21

Barjasz Zofia

V LO im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Warszawie

27

237

1,01

28,01

22

Oramus Berenika

II LO im S. Batorego w Warszawie

27,5

117

0,50

28,00

23

Hołdakowska Joanna

XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie

24,5

823

3,49

27,99

24

Górny Kacper

I LO im. E.Dembowskiego w Zielonej Górze

26

411

1,74

27,74

25

Mamcarz Nina

II LO im S. Batorego w Warszawie

25

601

2,55

27,55

26

Popielewska Joanna

VI LO im. JJ. Śniadeckich w Bydgoszczy

26

331

1,41

27,41

27

Rozkosz Wiktoria

XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie

26

266

1,13

27,13

28

Stojak Aleksandra

I LO im. Kazimierza Brodzińskiego w Tarnowie

24

692

2,94

26,94

29

Słabosz Marcel

Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II  w Kleszczowie

24

619

2,63

26,63

30

Zadrąg Małgorzata

V LO im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Warszawie

24

560

2,38

26,38

31

Wendt Katarzyna

V LO im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Warszawie

24,5

373

1,58

26,08

32

Jóźwiak Maria

I LO im. Kazimierza Brodzińskiego w Tarnowie

24

467

1,98

25,98

33

Cieciura Antoni

VI LO im. JJ. Śniadeckich w Bydgoszczy

24

415

1,76

25,76

34

Górecki Jakub

II LO im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku

24,5

203

0,86

25,36

35

Strójwąs Justyna

IX LO im. K.Hoffmanowej w Warszawie

24

269

1,14

25,14

36

Szczepanik Gabriela

XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie

24

247

1,05

25,05

37

Sługocka Nina

I LO im. E.Dembowskiego w Zielonej Górze

23

473

2,01

25,01

38

Ałaszewski Aleksander 

Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II  w Kleszczowie

22,5

545

2,31

24,81

39

Wiłnicki Krzysztof

VI LO im. JJ. Śniadeckich w Bydgoszczy

24

181

0,77

24,77

40

Trynkus Erwin

XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie

23

416

1,77

24,77

41

Przygoński Łukasz

I LO im. E.Dembowskiego w Zielonej Górze

22,5

482

2,05

24,55

42

Szerega Jakub

VIII LO im. Władysława IV w Warszawie

23,5

21

0,09

23,59

43

Wróblewski Maciej

VIII LO im. Władysława IV w Warszawie

21

530

2,25

23,25

44

Surmacz Miłosz

I LO im. Kazimierza Brodzińskiego w Tarnowie

22

252

1,07

23,07

45

Buczek Aleksandra

LO III  im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu

21

432

1,83

22,83

46

Siwek Natalia

 II Liceum Ogólnokształcące im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu

21

280

1,19

22,19

47

Rybacka Katarzyna

VI LO im. JJ. Śniadeckich w Bydgoszczy

18,5

663

2,81

21,31

48

Kruk Klaudia

LO III  im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu

19,5

275

1,17

20,67

49

Grzeszczyk Maja

 II Liceum Ogólnokształcące im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu

20

131

0,56

20,56

50

Lubczański Paweł

LO III  im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu

20

87

0,37

20,37

51

Sokalski Marcel

LO III  im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu

19

298

1,27

20,27

52

Czerniak Maksymilian

I LO im. Kazimierza Brodzińskiego w Tarnowie

17

689

2,93

19,93

53

Ważna Hanna

I LO im. E.Dembowskiego w Zielonej Górze

18

124

0,53

18,53

54

Tomczuk Mikołaj

II LO im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku

18

101

0,43

18,43

55

Kossakowski Mariusz

II LO im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku

18

39

0,17

18,17

56

Hibner Maciej

II LO im S. Batorego w Warszawie

17,5

119

0,51

18,01

57

Grabowski Tomasz

IX LO im. K.Hoffmanowej w Warszawie

16

77

0,33

16,33

58

Sitko Mikołaj

I LO im. Kazimierza Brodzińskiego w Tarnowie

15,5

132

0,56

16,06

59

Staniaszek Maciej

VIII LO im. Władysława IV w Warszawie

14

271

1,15

15,15

W nadchodzącym tygodniu będziemy zbierać od laureatów Queen Hedvig Scholarship potwierdzenia gotowości do udziału w wyjeździe oraz akceptacje Regulaminu wyjazdu. W przypadku braku zgody laureata na Regulamin wyjazdu miejsce przypadnie osobie z listy rezerwowej znajdującej się na najwyższej pozycji.

Przyznanie Queen Hedvig Scholarship oznacza m.in. pokrycie przez Organizatorów kosztów wyjazdu do Doliny Krzemowej w dniach 24 września – 1 października 2022, w tym:

  • kosztów przelotu Warszawa – Los Angeles – Warszawa;
  • kosztów transportu w USA;
  • kosztów noclegów;
  • kosztów wyżywienia;
  • kosztów ubezpieczenia;
  • kosztów biletów do muzeów, parków itp.

Zgodnie z Regulaminem Rada Stypendialna ma prawo wskazać dodatkowo 7 osób biorących udział w wyjeździe, jednak osobom tym nie przysługuje tytuł laureata Queen Hedvig Scholarship ani stypendium, a zatem same pokryją koszty wyjazdu. Organizatorzy stypendium również nie mogą skorzystać ze Stypendium i sami pokryją koszty swojego wyjazdu.

Koszty wyjazdu zostaną pokryte laureatom Queen Hedvig Scholarship, dwóm nauczycielom oraz uczniom wskazanym przez Sponsorów zgodnie z umowami sponsorskimi.

<